WTW-OXITOP IS 6/12

Manufacturer: WTW

OxiTop® sistemi, oksijen basıncının azaltılması ve numune şişesinde üretilen CO₂'nin NaOH ile emilmesi suretiyle kirlenmemiş atıksu numunelerinden BOD ölçümü için tasarlanmıştır.


 

GENEL BAKIŞ :

Seyreltme serisi olmadan kolay taşıma, yerleşik ölçüm değer belleğiyle veri güvenliği ve derhal kullanım için uygundur.

Rutin ölçümler için 6 veya 12 ölçüm noktası için komple paketler:

OxiTop® ile BOD ölçümü, kapalı bir sistemdeki basınç ölçümüne dayanır: Numunedeki mikroorganizmalar oksijeni tüketir ve işlem sırasında CO2 üretir. NaOH ile emilir. Bu, vakum basıncına neden olur; bu basınç, mg / l BOD'de ölçülen bir değer olarak saptanabilir.

Kullanılan numune hacmi, tam BOD'nin çalışması için ne kadar oksijen bulunduracağını düzenler. Farklı hacimlerde, 4000 mg / l BOD'a kadar ölçüm aralıkları ölçülebilir.

OxiTop® kafaları (besleme ve çıktı arasında ayırt etmek için yeşil ve sarı) AutoTemp fonksiyonuna sahiptir: Numune sıcaklığı hala çok soğuksa, ölçümün başlangıcı, sabit bir sıcaklığa ulaşılana kadar otomatik olarak ertelenir, ancak en az 1 saat süreyle gecikir .

5 ölçüm değerinin otomatik olarak kaydedilmesine (günde 1 değer) ek olarak, kontrol değerleri veya ölçümlerinin zamanla izlenebilmesi için (uzun vadeli), bu 5 gün geçtikten sonra diğer ölçülen değerleri elle de okuyabilirsiniz.

OxiTop® IS, kullanıma hazırdır, çünkü her zaman aksesuar dahil olmak üzere ürün setleri size sağlayacaktır.

 

TEKNİK BİLGİ :

Ölçüm aralığı 0 ... 40 digits (Görüntüleme Birimleri)
  Ölçekleme faktörü ile dönüşümden sonra eşittir
  0 ... 40 / 80 / 200 / 400 / 800 / 2000 / 4000 mg/l BSB